baner-haft

RODZAJE ŚCIEGÓW      PRODUKTY          CENNIK           PRZYGOTOWANIE PLIKÓW           PRANIE/PRASOWANIE

RODZAJE ŚCIEGÓW      PRODUKTY          CENNIK           PRZYGOTOWANIE PLIKÓW           PRANIE/PRASOWANIE          

HAFT KOMPUTEROWY

Eleganckie znakowanie

W wielu przypadkach haft jest postrzegany jako bardziej ekskluzywny niż nadruk, dlatego jest często wykonywany na eleganckich koszulach. Wyszywanie logotypów i logo jest najtrwalszą metodą znakowania ("brendowania") odzieży. Hafty mogą być prane w wysokich temperaturach dzięki czemu doskonale sprawdzają się na ubiorach medycznych i kitlach kucharskich.
Bardzo dobrze wyglądają na czapkach. Mogą być nanoszone na materiały, na których nie wykonujemy nadruków (polar, frotte).

Hafty już od jednej sztuki?

Tak, wykonujemy pojedyncze zamówienia.
Ceny haftów ustalane są indywidualnie, na podstawie ilości ściegów potrzebnych do wykonania wzoru. Czas realizacji haftu zależy od ilości oraz skomplikowania haftów.

Odwiedź punkt ORFI w Warszawie

Oferowane przez nas hafty często przewyższają jakością hafty wykonywane przez duże hafciarnie, nastawione na produkcję masową. Naszym atutem jest indywidualne podejście do klienta.
Przed przystąpieniem do każdego zlecenia wykonujemy haft próbny by dokładnie dopasować ustawienia hafciarki oraz dobrać nici do konkretnego wzoru i materiału.
Hafty można zamawiać drogą mailową. Klientów chcących osobiście obejrzeć próbki ściegów, nici i materiałów zapraszamy do naszego punktu przy ul. Polnej 10/14 (mapka dojazdu).

WYKONANIE HAFTÓW - RODZAJE ŚCIEGÓW

Ścieg satynowy

Jest to elegancki ścieg najczęściej stosowany do wyszywania linii i obrysów. Idealnie nadaje się do haftowania liter. Różnicowanie jego szerokości pozwala na uzyskanie ciekawych efektów, np.: naśladowania rysunku lub pisma ręcznego.

Powierzchnia "satyny" jest lekko wypukła, gładka i lśniąca. Maksymalna szerokość ściegu to ok. 10-12 mm. Szerszy ścieg może spowodować luzowanie się nitki. Do wyszywania szerszych elementów stosujemy ścieg zwany "tatami". W wielu przypadkach możemy łączyć wszystkie wymienione rodzaje ściegów.

Ścieg tatami

Ścieg wypełniający - zgodnie z nazwą wykorzystywany do wypełniania większych powierzchni haftu. Zaletą tatami jest jego wyjątkowa trwałość. Składa się z dużej ilości drobnych wkłuć, położonych blisko siebie, tak by nitki były bardzo krótkie.

Taki haft jest bardziej płaski niż wykonany ściegiem satynowym. Istnieje wiele możliwości modyfikacji ściegu, np. zmiana jego długości lub kierunku. Dzięki temu możemy uzyskiwać efekt różnych odcieni przy zastosowaniu jednego kolor nici. Często stosowany do haftowania tła naszywek. Doskonale sprawdza się przy aplikacjach zawierających pogrubione litery. Ciekawe, trójwymiarowe efekty daje połączenie ściegów tatami i satynowego.

Ścieg prosty

Inaczej zwany stebnówką, jest to ozdobny ścieg tworzący pojedynczą linię, grubości nici. Stebnówka używana jest wszędzie tam, gdzie potrzebne są delikatne i bardzo cienkie linie (cieńsze niż 1 mm).

Doskonale sprawdza się w zaznaczaniu drobnych elementów we wzorach kwiatowych lub szczegółów takich jak rzęsy i włosy w haftach postaci. Bardzo rzadko zdarza się nam wykorzystywać wyłącznie ścieg prosty do wyszycia wzoru. Zazwyczaj łączymy go z innymi ściegami.

PRODUKTY

Od haftu artystycznego do naszywek

Jesteśmy w stanie wykonać delikatne napisy na satynowych szatkach do chrztu, eleganckie monogramy na szlafrokach i ręcznikach, ale także trwałe naszywki na mundury dla organizacji paramilitarnych.

Projekty - przygotowanie haftu komputerowego

Dysponujemy najnowszym oprogramowaniem, dzięki któremu w krótkim czasie tworzymy profesjonalne programy sterujące hafciarką. W większości przypadków program hafciarski bazuje na projekcie klienta, ale chętnie służymy pomocą, jeśli zachodzi potrzeba zaprojektowania wzoru od podstaw.
Posiadamy obszerną bazę gotowych czcionek dostosowanych do haftu.

Na czym wykonujemy hafty?

Większość zamówień realizowana jest na powierzonych materiałach. Nasza maszyna hafciarska jest przystosowana do haftowania na gotowych ubraniach, tkaninach i dzianinach, wykrojach oraz na czapkach. Od jedwabiu do kordury.
Dostępne u nas materiały, oprócz koszulek, bluz i czapek, to: filc, płótno i bawełna. Wykorzystujemy najlepszej jakości nici poliestrowe.

CENNIK HAFTÓW

Cena haftu składa się z dwóch części:
1. Kosztu przygotowania programu sterującego hafciarką oraz wykonania haftu próbnego - opłata jednorazowa.
2. Kosztu haftu docelowego - wyliczany na podstawie ilości ściegów w hafcie.

PRZYGOTOWANIE PROGRAMU DO HAFTUbrutto
monogramy, proste napisy z gotowych czcionekod 30,00
pozostałe wzoryod 60,00

KOSZT HAFTÓW DOCELOWYCH
1 szt. haftu13,90 zł + 0,54 zł za każde 100 ściegów haftu
haft na czapce+20%
naszywki-10%
Dokładną cenę haftu określamy po przygotowaniu programu sterującego hafciarką.

TABELA RABATÓW
Wartość usługi brutto odRabat
200 zł2%
500 zł5%
1000 zł10%
2000 zł15%
5000 zł20%
10000 zł25%
Przy zamówieniach ekspresowych nie udzielamy rabatu.

PRZYGOTOWANIE PLIKÓW

//orfi.pl/wp-content/uploads/2018/03/haft-tamborek.jpg

Projekt haftu:

  • powinien zawierać nie więcej niż 6 kolorów,
  • maksymalne wymiary haftu to 20 x 30 cm (dla czapki 10 x 5 cm),
  • elementy i linie nie powinny być cieńsze niż 1 mm,
  • grafika nie powinna zawierać przeźroczystości ani przejść tonalnych,
  • najchętniej przyjmujemy pliki wektorowe (CDR, AI, EPS, PDF), lub dobrej rozdzielczości (150-300 ppi) pliki rastrowe (PDF, JPG, TIFF, PNG, BMP, PSD),
  • zapisując plik wektorowy, w którym znajdują się napisy, zamień teksty na krzywe (więcej informacji tutaj),
  • mamy możliwość odrysowania haftu z rysunków odręcznych lub przygotowania projektu haftu od podstaw.
//orfi.pl/wp-content/uploads/2018/03/haft-material.jpg

Materiały do haftu:

  • musi być na tyle duży aby dookoła, wzoru został margines ok. 4 - 6 cm, umożliwiający zapięcie materiału w tamborek i nałożenie na maszynę. Z tego powodu nie wykonujemy haftów na rękawach, kołnierzykach ani kieszonkach (bez zaszywania ich). W tych miejscach proponujemy wykonanie naszywek.
  • hafty na czapkach wykonywane są tylko nad daszkiem.

 

PRANIE/PRASOWANIE

//orfi.pl/wp-content/uploads/2018/03/uzywanie-haft.jpg

Do wykonania haftów używamy wysokiej jakości polskich i tureckich nici poliestrowych.
Nici nie farbują i nie kurczą się podczas prania. Są bardzo odporne na ścieranie i nie blakną.
Zalecana maksymalna temperatura prania to ok. 60°C.
Można prasować hafty żelazkiem (najlepiej po lewej stronie).